FANDOM


Statystyki medalowe Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Klasyfikacja medalowa wszech czasów Mistrzostw Świata (2009 - 2017)

Klasyfikacja medalowa wszech czasów przedstawia liczbę zdobytych medali przez poszczególne państwa podczas Mistrzostw Świata.

P Reprezentacja FS Gold Silver Bronze Suma
1. Svk Słowacja 2009 9 8 4 21
2. Fin Finlandia 2009 9 4 2 15
3. Swe Szwecja 2009 6 7 5 18
4. Nor Norwegia 2011 4 5 4 13
5. Ita Włochy 2009 2 2 9 13
6. Jpn Japonia 2009 1 2 5 8
7. Sui Szwajcaria 2009 1 1 1 3
8. Pol Polska 2011 1 0 0 1
. Rus Rosja 2011 1 0 0 1
10. Cze Republika Czeska 2009 0 1 2 3
11. Ger Niemcy 2013 0 1 1 2
12. Aut Austria 2013 0 1 0 1















FS - pierwszy start na Mistrzostwach Świata


Kontynenty

Klasyfikacja medalowa wszech czasów według kontynentów.

P Kontynent FS Gold Silver Bronze Suma
1. Oly Europa 2009 33 30 28 91
2. Oly Azja 2009 1 2 5 8
3. Oly Ameryka Północna 2009 0 0 0 0
4. Oly Ameryka Południowa 2011 0 0 0 0
5. Oly Australia & Oceania 2013 0 0 0 0
6. Oly Afryka 2017 0 0 0 0
















Multimedaliści

Mężczyźni

P Zawodnik Urodzony Gold Silver Bronze Suma
1. Fin Ville Larinto 1990 1 2 0 3
. Nor Tom Hilde 1981 1 2 0 3
3. Fin Janne Happonen 1984 1 1 0 2
. Fin Matti Hautamaeki 1981 1 1 0 2
5. Fin Janne Ahonen 1977 1 0 0 1
Sui Pascal Egloff 1992 1 0 0 1
Nor Kim Rene Elverum Sorsell 1988 1 0 0 1
Pol Adam Małysz 1977 1 0 0 1
Rus Stanislav Oshepkov 1989 1 0 0 1
10. Ger Pascal Bodmer 1991 0 1 1 2
11. Swe Christoffer Bengtsson 1996 0 1 0 1
Ita Alessandro Pittin 1990 0 1 0 1
13. Jpn Shohei Tochimoto 1989 0 0 2 2
Svk Jakub Caban 1990 0 0 2 2
15. Sui Simon Ammann 1981 0 0 1 1
Cze Roman Koudelka 1989 0 0 1 1
Jpn Fumihisa Yumoto 1985 0 0 1 1
Swe Lawrence Kramer 1995 0 0 1 1


































Kobiety

P Zawodniczka Urodzona Gold Silver Bronze Suma
1. Swe Kjerstin Ann Monkson 1996 2 0 0 2
. Svk Daniela Jarovska 1997 2 0 0 2
3. Svk Kamila Vernerova 2000 1 1 0 2
4. Nor Linda Johansson 1987 1 0 0 1
. Svk Daniela Zuzulova 1994 1 0 0 1
6. Svk Amanda Pokapinova 1994 0 2 1 3
7. Swe Hakana Vikterlof 2000 0 2 0 2
8. Ita Antonella Costagrande 2000 0 1 1 2
9. Swe Madeleine Fritz 1989 0 1 0 1
10. Swe Antoinetta Bengtsson 1996 0 0 2 2
11. Ita Evelyn Insam 1994 0 0 1 1
. Nor Line Jahr 1984 0 0 1 1
. Ita Lisa Demetz 1989 0 0 1 1

























Medaliści i medalistki Mistrzostw Świata

Mężczyźni

Skocznia duża - indywidualnie

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Fin Janne Ahonen Fin Matti Hautamaeki Sui Simon Ammann
2011 Fin Janne Happonen Fin Ville Larinto Jpn Shohei Tochimoto
2013 Fin Matti Hautamaeki Fin Janne Happonen Svk Jakub Caban
2015 Pol Adam Małysz Swe Christoffer Bengtsson Cze Roman Koudelka
2017 Rus Stanislav Oshepkov Nor Tom Hilde Ger Pascal Bodmer
2019









Skocznia duża - drużynowo

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Fin Finlandia

Janne Ahonen
Matti Hautamaeki
Harri Olli
Ville Larinto
Sui Szwajcaria

Simon Ammann
Andreas Kuettel
Guido Landert
Michael Moellinger
Jpn Japonia

Daiki Ito
Shohei Tochimoto
Taku Takeuchi
Fumihisa Yumoto
2011 Svk Słowacja

Jakub Caban
Eduard Caban
Michal Psenko
Mojmir Nosal
Nor Norwegia

Johan Remen Evensen
Tom Hilde
Anders Jacobsen
Kim Rene Elverum Sorsell
Fin Finlandia

Janne Happonen
Ville Larinto
Matti Hautamaeki
Janne Ahonen
2013 Fin Finlandia

Anssi Koivuranta
Matti Hautamaeki
Janne Happonen
Ville Larinto
Jpn Japonia

Taku Takeuchi
Fumihisa Yumoto
Shohei Tochimoto
Daiki Ito
Nor Norwegia

Kim Rene Elverum Sorsell
Anders Jacobsen
Johan Remen Evensen
Tom Hilde
2015 Jpn Japonia

Fumihisa Yumoto
Shohei Tochimoto
Daiki Ito
Taku Takeuchi
Nor Norwegia

Anders Jacobsen
Kenneth Gangnes
Kim Rene Elverum Sorsell
Johan Remen Evensen
Fin Finlandia

Sami Niemi
Matti Hautamaeki
Ville Larinto
Janne Happonen
2017 Svk Słowacja

Mojmir Nosal
Jakub Caban
Eduard Caban
Lasha Jakubia
Aut Austria

Michael Hayboeck
Thomas Morgenstern
Lukas Mueller
Gregor Schlierenzauer
Swe Szwecja

Christoffer Bengtsson
Ingvar Lundqvist
Philippe Bjoergen
Lawrence Kramer






























Skocznia normalna - indywidualnie

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Fin Ville Larinto Nor Tom Hilde Svk Jakub Caban
2013 Nor Kim Rene Elverum Sorsell Ita Alessandro Pittin Jpn Shohei Tochimoto
2015 Sui Pascal Egloff Fin Ville Larinto Jpn Fumihisa Yumoto
2017 Nor Tom Hilde Ger Pascal Bodmer Swe Lawrence Kramer
2019











Skocznia normalna - drużynowo

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Fin Finlandia

Janne Happonen
Ville Larinto
Matti Hautamaeki
Janne Ahonen
Nor Norwegia

Johan Remen Evensen
Tom Hilde
Anders Jacobsen
Kim Rene Elverum Sorsell
Svk Słowacja

Jakub Caban
Eduard Caban
Michal Psenko
Mojmir Nosal
2013 Fin Finlandia

Sami Niemi
Janne Happonen
Matti Hautamaeki
Ville Larinto
Jpn Japonia

Taku Takeuchi
Fumihisa Yumoto
Shohei Tochimoto
Daiki Ito
Ita Włochy

Sebastian Colloredo
Simone Morassi
Alessandro Pittin
Andrea Morassi
2015 Fin Finlandia

Sami Niemi
Matti Hautamaeki
Ville Larinto
Janne Happonen
Svk Słowacja*

Jakub Caban
Michal Psenko
Eduard Caban
Lasha Jakubia
Jpn Japonia

Taku Takeuchi
Fumihisa Yumoto
Shohei Tochimoto
Daiki Ito
2017 Swe Szwecja

Christoffer Bengtsson
Ingvar Lundqvist
Philippe Bjoergen
Lawrence Kramer
Svk Słowacja

Mojmir Nosal
Jakub Caban
Eduard Caban
Lasha Jakubia
Nor Norwegia

Kim Rene Elverum Sorsell
Tom Hilde
Anders Jacobsen
Johan Remen Evensen






























  • Słowacja (MŚ 2015) również zdobyła złoty medal, uzyskując taką samą liczbę punktów jak Finlandia



Kobiety

Skocznia duża - indywidualnie

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Nie rozgrywano
2013 Swe Kjerstin Monkson Svk Kamila Vernerova Svk Amanda Pokapinova
2015 Swe Kjerstin Monkson Swe Hakana Vikterlof Ita Evelyn Insam
2017 Svk Kamila Vernerova Svk Amanda Pokapinova Ita Antonella Costagrande
2019










Skocznia duża - drużynowo

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Nie rozgrywano
2013 Ita Włochy

Lisa Demetz
Federica Schiavone
Antonella Costagrande
Evelyn Insam
Svk Słowacja

Amanda Pokapinova
Kamila Vernerova
Daniela Zuzulova
Daniela Jarovska
Swe Szwecja

Kjerstin Monkson
Antoinetta Bengtsson
Elina Knudsson
Madeleine Fritz
2015 Swe Szwecja

Madeleine Fritz
Hakana Vikterlof
Antoinetta Bengtsson
Kjerstin Monkson
Cze Czechy

Klaudia Michalova
Lucie Mikova
Michaela Dolezelova
Vladena Pustkova
Ita Włochy

Evelyn Insam
Barbara Stuffer
Lisa Demetz
Antonella Costagrande
2017 Svk Słowacja

Daniela Zuzulova
Daniela Jarovska
Kamila Vernerova
Amanda Pokapinova
Swe Szwecja

Antoinetta Bengtsson
Kjerstin Monkson
Hakana Vikterlof
Madeleine Fritz
Ita Włochy

Federica Schiavone
Lisa Demetz
Antonella Costagrande
Evelyn Insam




















Skocznia normalna - indywidualnie

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Svk Daniela Jarovska Svk Amanda Pokapinova Nor Line Jahr
2013 Nor Linda Johansson Ita Antonella Costagrande Swe Antoinetta Bengtsson
2015 Svk Daniela Zuzulova Swe Madeleine Fritz Ita Lisa Demetz
2017 Svk Daniela Jarovska Swe Hakana Vikterlof Swe Antoinetta Bengtsson
2019









Skocznia normalna - drużynowo

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Nor Norwegia

Line Jahr
Linda Johansson
Anette Sagen
Mari Backe
Swe Szwecja

Antoinetta Bengtsson
Kjerstin Monkson
Elina Knudsson
Madeleine Fritz
Ita Włochy

Lisa Demetz
Camilla Mangini
Federica Schiavone
Barbara Stuffer
2013 Ita Włochy

Lisa Demetz
Federica Schiavone
Antonella Costagrande
Evelyn Insam
Svk Słowacja

Amanda Pokapinova
Kamila Vernerova
Daniela Zuzulova
Daniela Jarovska
Nor Norwegia

Maren Lundby
Linda Johansson
Line Jahr
Anette Sagen
2015 Swe Szwecja

Madeleine Fritz
Hakana Vikterlof
Antoinetta Bengtsson
Kjerstin Monkson
Svk Słowacja

Natalka Popradova
Daniela Zuzulova
Kamila Vernerova
Amanda Pokapinova
Cze Czechy

Klaudia Michalova
Lucie Mikova
Michaela Dolezelova
Vladena Pustkova
2017 Swe Szwecja

Antoinetta Bengtsson
Kjerstin Monkson
Hakana Vikterlof
Madeleine Fritz
Svk Słowacja

Daniela Zuzulova
Daniela Jarovska
Kamila Vernerova
Amanda Pokapinova
Ita Włochy

Federica Schiavone
Lisa Demetz
Antonella Costagrande
Evelyn Insam






























Mieszane

Skocznia normalna - drużynowo

Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2009 Nie rozgrywano
2011 Nie rozgrywano
2013 Nie rozgrywano
2015 Nie rozgrywano
2017 Svk Słowacja

Kamila Vernerova
Amanda Pokapinova
Eduard Caban
Lasha Jakubia
Swe Szwecja

Kjerstin Monkson
Antoinetta Bengtsson
Christoffer Bengtsson
Philippe Bjoergen
Ita Włochy

Antonella Costagrande
Evelyn Insam
Alessandro Pittin
Federico Cecon
2019
Svk
Słowacja

Kamila Vernerova

Amanda Pokapinova

Mikolas Dranac

Michal Psenko

Swe
Szwecja

Kjerstin Monkson

Antoinetta Bengtsson

Ingvar Lundqvist

Phillippe Bjoergen

Nor
Norwegia

Maren Lundby

Linda Johansson

Kim Rene Sorsell

Tom Hilde
















Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki