FANDOM


Statystyki medalowe Igrzysk Olimpijskich

Klasyfikacja medalowa wszech czasów zimowych igrzysk olimpijskich

Klasyfikacja medalowa wszech czasów przedstawia liczbę zdobytych medali przez poszczególne państwa podczas zimowych igrzysk olimpijskich.

Lp. Kraj Gold Silver Bronze Suma
1. Nor Norwegia 3 2 1 6
2. Fin Finlandia 2 2 3 7
3. Swe Szwecja 1 1 1 3
Ita Włochy 1 1 1 3
5. Aut Austria 1 1 0 2
Svk Słowacja 1 1 0 2
7. Pol Polska 1 0 1 2
8. Jpn Japonia 0 2 1 3
9. Ger Niemcy 0 1 0 1
10. Sui Szwajcaria 0 0 1 1











Najlepsi olimpijczycy

Zestawienia obejmują tylko konkursy indywidualne

Mężczyźni

Lp. Zawodnik Lata startów Gold Silver Bronze Suma
1. Fin Janne Ahonen 2010 1 0 0 1
Fin Matti Hautamaeki 2010 - 2014 1 0 0 1
Pol Kamil Stoch 2014 1 0 0 1
4. Fin Ville Larinto 2010 - 2014 0 1 1 2
5. Jpn Daiki Ito 2010 - 2014 0 1 0 1
Aut Thomas Morgenstern 2010 - 2014 0 1 0 1
7. Sui Simon Ammann 2010 - 2014 0 0 1 1
Jpn Shohei Tochimoto 2010 - 2014 0 0 1 1










Kobiety

Lp. Zawodniczka Lata startów Gold Silver Bronze Suma
1. Swe Madeleine Fritz 2014 1 1 0 2
Nor Anette Sagen 2014 1 1 0 2
3. Ita Lisa Demetz 2014 0 0 1 1
Pol Aleksandra Jachniak 2014 0 0 1 1






Medaliści i medalistki Igrzysk Olimpijskich

Mężczyźni

Skocznia duża - indywidualnie

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2010 Fin Janne Ahonen Aut Thomas Morgenstern Sui Simon Ammann
2014 Pol Kamil Stoch Jpn Daiki Ito Fin Ville Larinto





Skocznia duża - drużynowo

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2010 Aut Austria

Martin Koch
Wolfgang Loitzl
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
Nor Norwegia

Johan Remen Evensen
Tom Hilde
Sigurd Pettersen
Kim Rene Elverum Sorsell
Fin Finlandia

Janne Ahonen
Matti Hautamaeki
Harri Olli
Ville Larinto
2014 Nor Norwegia

Kim Rene Elverum Sorsell
Tom Hilde
Johan Remen Evensen
Anders Jacobsen
Ger Niemcy

Severin Freund
Felix Schoft
Georg Spaeth
Michael Neumayer
Fin Finlandia

Sami Niemi
Matti Hautamaeki
Janne Happonen
Ville Larinto











Skocznia normalna - indywidualnie

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2014 Fin Matti Hautamaeki Fin Ville Larinto Jpn Shohei Tochimoto




Skocznia normalna - drużynowo

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2014 Nor Norwegia

Kim Rene Elverum Sorsell
Tom Hilde
Johan Remen Evensen
Anders Jacobsen
Fin Finlandia

Sami Niemi
Matti Hautamaeki
Janne Happonen
Ville Larinto
Jpn Japonia

Shohei Tochimoto
Taku Takeuchi
Fumihisa Yumoto
Daiki Ito








Kobiety

Skocznia duża - indywidualnie

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2014 Swe Madeleine Fritz Nor Anette Sagen Ita Lisa Demetz




Skocznia duża - drużynowo

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2014 Svk Słowacja

Daniela Zuzulova
Daniela Jarovska
Kamila Vernerova
Amanda Pokapinova
Ita Włochy

Antonella Costagrande
Evelyn Insam
Lisa Demetz
Federica Schiavone
Nor Norwegia

Linda Johansson
Maren Lundby
Line Jahr
Anette Sagen







Skocznia normalna - indywidualnie

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2014 Nor Anette Sagen Swe Madeleine Fritz Pol Aleksandra Jachniak




Skocznia normalna - drużynowo

IO Gold I miejsce Silver II miejsce Bronze III miejsce
2014 Ita Włochy

Antonella Costagrande
Evelyn Insam
Lisa Demetz
Federica Schiavone
Svk Słowacja

Daniela Zuzulova
Daniela Jarovska
Kamila Vernerova
Amanda Pokapinova
Swe Szwecja

Hakana Vikterlof
Kjerstin Monkson
Antoinetta Bengtsson
Madeleine Fritz







Zobacz też

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki