Statystyki medalowe Igrzysk Olimpijskich
Klasyfikacja medalowa wszech czasów zimowych igrzysk olimpijskich
Klasyfikacja medalowa wszech czasów przedstawia liczbę zdobytych medali przez poszczególne państwa podczas zimowych igrzysk olimpijskich.
Najlepsi olimpijczycy
Zestawienia obejmują tylko konkursy indywidualne
Mężczyźni
Kobiety
Lp. | Zawodniczka | Lata startów | Suma | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1. | Madeleine Fritz | 2014 | 1 | 1 | 0 | 2 |
Anette Sagen | 2014 | 1 | 1 | 0 | 2 | |
3. | Lisa Demetz | 2014 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Aleksandra Jachniak | 2014 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Medaliści i medalistki Igrzysk Olimpijskich
Mężczyźni
Skocznia duża - indywidualnie
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2010 | Janne Ahonen | Thomas Morgenstern | Simon Ammann |
2014 | Kamil Stoch | Daiki Ito | Ville Larinto |
Skocznia duża - drużynowo
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2010 | Austria Martin Koch Wolfgang Loitzl Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Norwegia Johan Remen Evensen Tom Hilde Sigurd Pettersen Kim Rene Elverum Sorsell |
Finlandia Janne Ahonen Matti Hautamaeki Harri Olli Ville Larinto |
2014 | Norwegia Kim Rene Elverum Sorsell Tom Hilde Johan Remen Evensen Anders Jacobsen |
Niemcy Severin Freund Felix Schoft Georg Spaeth Michael Neumayer |
Finlandia Sami Niemi Matti Hautamaeki Janne Happonen Ville Larinto |
Skocznia normalna - indywidualnie
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2014 | Matti Hautamaeki | Ville Larinto | Shohei Tochimoto |
Skocznia normalna - drużynowo
Kobiety
Skocznia duża - indywidualnie
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2014 | Madeleine Fritz | Anette Sagen | Lisa Demetz |
Skocznia duża - drużynowo
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2014 | Słowacja Daniela Zuzulova Daniela Jarovska Kamila Vernerova Amanda Pokapinova |
Włochy Antonella Costagrande Evelyn Insam Lisa Demetz Federica Schiavone |
Norwegia Linda Johansson Maren Lundby Line Jahr Anette Sagen |
Skocznia normalna - indywidualnie
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2014 | Anette Sagen | Madeleine Fritz | Aleksandra Jachniak |
Skocznia normalna - drużynowo
IO | I miejsce | II miejsce | III miejsce |
---|---|---|---|
2014 | Włochy Antonella Costagrande Evelyn Insam Lisa Demetz Federica Schiavone |
Słowacja Daniela Zuzulova Daniela Jarovska Kamila Vernerova Amanda Pokapinova |
Szwecja Hakana Vikterlof Kjerstin Monkson Antoinetta Bengtsson Madeleine Fritz |