Fandom

Wiki Ski Jumping Manager

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

498stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana przez trenerów kadry do reprezentowania Polski w międzynarodowych zawodach.

W skład ustawowej Kadry Narodowej, dzielącej się na seniorską i juniorską wchodzą najlepsi skoczkowie z posezonowej listy rankingowej tworzonej na podstawie wyników zawodów przez Polski Związek Narciarski. Jednak reprezentacyjnym szkoleniem objęci są tylko wybrani do grup szkoleniowych (kadry A oraz młodzieżowej) zawodnicy.

Edytuj

Polska
Poland-128.png
Związek Polski Związek Narciarski
Strefa Europa Środkowa
Menadżer kenia225
Trener Ger.gif Peter Rohwein
Ranking FIS 8


Sztab SzkoleniowyEdytuj

Sztab szkoleniowy

Trener: [50] Roberto CECON (250 tys./1 sez.) (17)

Trener juniorów: [51] Ari-Pekka NIKKOLA (280 tys./0 sez.) (18/13)

Fizjoterapeuta: [40] Stephan ARVIDSSON (100 tys./1 sez.) (10)

Ekspert PR: [48] Linus SVENSEN (200 tys./1 sez.) (17)


Kadra na sezon 2020/2021Edytuj

Zawodnicy[30] Maciej KOT (29% / 16%) 77%
[30] Krzysztof MIĘTUS (85% / 65%) 85%
[28] Grzegorz MIĘTUS (85% / 71%) 85%
[27] Klemens MURAŃKA (85% / 84%) 85%
[26] Paweł MURZYN (0% / 0%) 59%
[24] Krzysztof LEJA (63% / 47%) 88%
[30] Kamil BŁOCIAK (0% / 0%) 73%
[23] Przemysław KANTYKA (0% / 0%) 62%
[23] Dominik KASTELIK (0% / 0%) 61%
[22] Daniel OKAS (0% / 0%) 67%
[26] Piotr MOJŻESZ (0% / 0%) 59%
/[31] Artur PAULI (56% / 19%) 85%
[18] Dawid KULCZYŃSKI (55% / 61%) 90%
[18] Klemens SUCHARSKI (37% / 42%) 86%
[18] Rafał JANIK (52% / 58%) 92%
[17] Artur CIERKOŃ (0% / 0%) 76%
[15] Maciej MROZIK (6% / 6%) 73%
[16] Stanisław BARTOSZ (0% / 0%) 76%
[17] Paweł KOLASIŃSKI (31% / 27%) 94%
[14] Gimbazy KOWALSKI (21% / 22%) 72%
[14] Dawid STOLARZ (6% / 6%) 70%
[13] Jacenty KUMIEGA (34% / 41%) 80%

Zawodniczki

[27] Gabriela BUŃDA (63% / 70%) 63%

[28] Joanna GAWRON (64% / 46%) 65%

[24] Joanna SZWAB (63% / 67%) 63%

[22] Kinga CZESZEJKO (0% / 0%) 55%

[24] Aleksandra JACHNIAK (60% / 61%) 60%

[26] Magdalena PAŁASZ (0% / 0%) 65%

[22] Katarzyna PAŁASZ (0% / 0%) 62%

[24] Paulina TWARDOSZ (0% / 0%) 59%

[21] Kamila BAFIA (0% / 0%) 56%

[20] Teresa CIASTO (0% / 0%) 61%

[20] Kinga TEREFENKO (0% / 0%) 59%

[18] Jowita CIESZYŃSKA (35% / 22%) 70%

[18] Kinga CIESZYŃSKA (35% / 22%) 70%

[18] Magdalena SAWCZUK (21% / 14%) 72%

[16] Daniela GAJOS (18% / 18%) 60%

[17] Liliana WYRZYK (0% / 0%) 61%

[15] Małgorzata DŁUTO (18% / 20%) 57%

[13] Beatrycze CIPKO-GRAŻYNA (22% / 30%) 66%

MenadżerowieEdytuj

1. Gibek (18.01.2009-31.05.2009)

2. SpeedBlue (26.08.2009-30.08.2009)

3. Rafichi (29.11.2009-22.03.2010)

4. Michal (23.03.2010-25.08.2010)

5. Janao (01.11.2010-10.04.2011)

6. Michal (10.04.2011-21.02.2012)

7. bartekwr96 (26.02.2012-05.04.2013)

8. Bomba0101 (10.04.2013-01.01.2014)

9. selbi19 (02.01.2014-18.10.2014)

10. Gicol (15.11.2014-15.12.2014)

11. kenia225 (28.12.2014-

2010- Ger.gif Peter Rohwein
2007-2010 Pol.gif Łukasz Kruczek

StatystykiEdytuj

Wyniki w Pucharze NarodówEdytuj

SukcesyEdytuj

Złote medale (7)

- 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej FIS Ladies Cup 2019/2020

- 1 miejsce w konkursie indywidualnym kobiet na skoczni normalnej na Uniwersjadzie 2019 Joanny Gawron

- 1 miejsce w konkursie drużynowym kobiet na skoczni normalnej na Uniwersjadzie 2019

- 1 miejsce w konkursie drużynowym kobiet na skoczni dużej na Uniwersjadzie 2019

- 1 miejsce w mieszanym konkursie drużynowym na skoczni normalnej na Uniwersjadzie 2019

- 1 miejsce w konkursie indywidualnym mężczyzn na skoczni dużej na Mistrzostwach Świata 2015 Adama Małysza

- 1 miejsce w konkursie indywidualnym mężczyzn na skoczni dużej na Igrzyskach Olimpijskich 2014 Kamila Stocha


Srebrne medale (8)

- 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej FIS Ladies Cup 2019/2020 Joanny Szwab

- 2 miejsce w konkursie indywidualnym kobiet na skoczni normalnej na Uniwersjadzie 2019 Gabrieli Buńdy

- 2 miejsce w konkursie indywidualnym kobiet na skoczni dużej na Uniwersjadzie 2019 Joanny Szwab

- 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Letniej Grand Prix 2017/2018

- 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej Letniej Grand Prix 2017/2018 Aleksandra Zniszczoła

- 2 miejsce w konkursie indywidualnym mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów 2013 Klemensa Murańki

- 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej FIS Cup 2007/2008 Klemensa Murańki

- 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej FIS Cup 2007/2008


Brązowe medale (7)

- 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 Klemensa Murańki

- 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej Pucharu Kontynentalnego 2019/2020

- 3 miejsce w konkursie drużynowym mężczyzn na skoczni dużej na Uniwersjadzie 2017

- 3 miejsce w konkursie drużynowym mężczyzn na skoczni normalnej na Uniwersjadzie 2017

- 3 miejsce w konkursie drużynowym kobiet na skoczni normalnej na Uniwersjadzie 2015

- 3 miejsce w konkursie indywidualnym kobiet na skoczni normalnej na Igrzyskach Olimpijskich 2014 Aleksandry Jachniak

- 3 miejsce w konkursie indywidualnym mężczyzn na Mistrzostwach Świata Juniorów 2008 Łukasza Rutkowskiego

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej w Fandom

Losowa wiki