FANDOM


Sezon 2012/2013 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 10 grudnia na skoczni Rukatunturi w fińskim Kuusamo, a zakończy 12 marca na skoczni Lugnet w szwedzkiej miejscowości Falun.

Puchar Świata 2012/2013
FIS
Termin 10.12.2010 - 12.03.2011
Zwycięzca Fin Ville Larinto
Zwycięzca Pucharu Naordów Fin Finlandia


Zwycięzcy

Zdobywca Kryształowej Kuli MLarinto Fin V. Larinto
Zwycięzcy Pucharu Narodów MFinland Fin Finlandia
Triumfator Turnieju Czterech Skoczni MLarinto Fin V. Larinto
Triumfator FIS Team Tour MFinland Fin Finlandia
Triumfator w Klasyfikacji Lotów Narciarskich Brakminiatura Nie rozgrywano
Triumfator Turnieju Nordyckiego MHautamaeki Fin M. Hautamaeki

Klasyfikacje

Indywidualna

Miejsce Wiek Zawodnik Kraj Punkty Zwycięstwa
Gold 1 23 Ville Larinto Fin Finlandia 1080 1
Silver 2 32 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 1063 5
Bronze 3 29 Janne Happonen Fin Finlandia 1033 4
4 32 Simon Ammann Sui Szwajcaria 804 2
5 34 Andreas Kuettel Sui Szwajcaria 730 2
6 36 Adam Małysz Pol Polska 661 1
7 28 Johan Remen Evensen Nor Norwegia 654
8 24 Shohei Tochimoto Jpn Japonia 638 2
9 23 Alessandro Pittin Ita Włochy 622 1
10 26 Tom Hilde Nor Norwegia 568
11 25 Andrea Morassi Ita Włochy 548
12 34 Michael Neumayer Ger Niemcy 505
13 23 Eduard Caban Svk Słowacja 483 1
14 28 Anders Jacobsen Nor Norwegia 447
15 25 Kim Rene Elverum Sorsell Nor Norwegia 397
16 32 Bjoern Einar Romoeren Nor Norwegia 383
17 29 Fumihisa Yumoto Jpn Japonia 374
18 28 Daiki Ito Jpn Japonia 356
19 22 Sami Niemi Fin Finlandia 320 1
20 24 Roman Koudelka Cze Czechy 306
21 26 Taku Takeuchi Jpn Japonia 252 1
22 23 Gregor Schlierenzauer Aut Austria 228
23 26 Sebastian Colloredo Ita Włochy 226
24 26 Kamil Stoch Pol Polska 201
25 32 Georg Spaeth Ger Niemcy 185
26 31 Anders Bardal Nor Norwegia 178
27 28 Harri Olli Fin Finlandia 162
28 22 Mojmir Nosal Svk Słowacja 162
29 23 Jakub Caban Svk Słowacja 143
30 23 Pavel Karelin Rus Rosja 139
31 35 Jakub Janda Cze Czechy 133
32 24 Simone Morassi Ita Włochy 133
33 27 Denis Kornilov Rus Rosja 132 1
34 22 Pascal Bodmer Ger Niemcy 107
35 29 Andreas Kofler Aut Austria 106
36 23 Felix Schoft Ger Niemcy 99
37 31 Martin Koch Aut Austria 88
38 25 Severin Freund Ger Niemcy 83
39 25 Anssi Koivuranta Fin Finlandia 80
40 22 Philippe Bjoergen Swe Szwecja 73
41 28 Johan Erikson Swe Szwecja 72
42 17 Lasha Jakubia Svk Słowacja 69
43 24 Mika Kauhanen Fin Finlandia 65
44 30 Ilia Rosiliakov Rus Rosja 64
45 26 Antonin Hajek Cze Czechy 64
46 24 Tomas Zmoray Svk Słowacja 60
47 27 Thomas Morgenstern Aut Austria 50
48 28 Guido Landert Sui Szwajcaria 48
49 19 Patrik Cseh Svk Słowacja 47
50 28 Andreas Villberg Nor Norwegia 41
51 19 Federico Cecon Ita Włochy 38
52 31 Yuta Watase Jpn Japonia 35
53 19 Sami Saapunki Fin Finlandia 32
54 25 Łukasz Rutkowski Pol Polska 30
55 24 Stanislav Oshepkov Rus Rosja 30
56 19 Jani Peltola Fin Finlandia 29
57 33 Michael Moellinger Sui Szwajcaria 27
58 25 Andreas Wank Ger Niemcy 24
59 21 Pascal Egloff Sui Szwajcaria 22
60 22 Michal Psenko Svk Słowacja 20
61 28 Andreas Aren Swe Szwecja 14
62 30 Stephan Hocke Ger Niemcy 12
63 28 David Zauner Aut Austria 11
64 18 Lawrence Kramer Swe Szwecja 9
65 24 Kenneth Gangnes Nor Norwegia 9
66 33 Wolfgang Loitzl Aut Austria 7
67 29 Dmitriy Ipatov Rus Rosja 5
68 29 Antoine Guignard Sui Szwajcaria 5
69 21 Peter Prevc Slo Słowenia 5
70 24 Remi Francais Sui Szwajcaria 4
71 23 Tobias Bogner Ger Niemcy 4
72 27 Jon Araas Nor Norwegia 2
73 35 Martin Schmitt Ger Niemcy 2
74 23 Artur Pauli Pol Polska 2
75 23 Diego Dellasega Ita Włochy 2
76 25 Mitja Meznar Slo Słowenia 1
77 18 Marcel Buhler Sui Szwajcaria 1
78 25 Nicholas Alexander Usa USA 1
79 19 Kenshiro Fumihito Jpn Japonia 1
80 27 Ondrej Vaculik Cze Czechy 1
81 21 Milos Kadlec Cze Czechy 1
82 24 Chenhui Xing Chn Chiny 1

Drużynowa

Miejsce Reprezentacja Punkty L. zwycięstw Zaw. Śr. wiek. TOP
Gold 1 Fin Finlandia 5164 11+1 9 24,5 (1) V. Larinto (1080 pkt)
Silver 2 Nor Norwegia 3579 0+0 9 27,6 (7) J. R. Evensen (654 pkt)
Bronze 3 Jpn Japonia 2856 3+1 6 26,1 (8) S. Tochimoto (638 pkt)
4 Ita Włochy 2421 1+1 6 23,3 (9) A. Pittin (622 pkt)
5 Sui Szwajcaria 2341 4+0 8 27,3 (4) S. Ammann (804 pkt)
6 Svk Słowacja 2034 1+1 7 21,4 (13) E. Caban (483 pkt)
7 Ger Niemcy 1621 0+0 9 27,6 (12) M. Neumayer (505 pkt)
8 Pol Polska 944 1+0 4 27,5 (6) A. Małysz (661 pkt)
9 Aut Austria 740 0+0 6 28,5 (22) G. Schlierenzauer (228 pkt)
10 Cze Czechy 605 0+0 5 26,6 (20) R. Koudelka (306 pkt)
11 Rus Rosja 520 1+0 5 26,6 (30) P. Karelin (139 pkt)
12 Swe Szwecja 168 0+0 4 24,0 (40) P. Bjoergen (73 pkt)
13 Slo Słowenia 6 0+0 2 23,0 (69) P. Prevc (5 pkt)
14 Usa USA 1 0+0 1 25,0 (78) N. Alexander (1 pkt)
15 Chn Chiny 1 0+0 1 24,0 (82) C. Xing (1 pkt)

Legenda:

L. zwycięstw: Pierwsza liczba oznacza liczbę zwycięstw w konkursach indywidualnych, natomiast druga określa liczbę triumfów w konkursach drużynowych.

Zaw.: Określa liczbę zawodników punktujących dla danej reprezentacji.

Śr. wiek.: Określa średnią wiekową zawodników zdobywających punkty dla reprezentacji.

TOP: Najwyżej sklasyfikowany zawodnik w danej reprezentacji.

Kalendarz

Lp Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi
1. 10 grudnia 2010 Fin Kuusamo Ruka HS142
2. 11 grudnia 2010 Fin Kuusamo Ruka HS142
3. 17 grudnia 2010 Swe Kiruna Luossärarvi HS146
4. 18 grudnia 2010 Swe Kiruna Luossärarvi HS146
5. 19 grudnia 2010 Swe Ovre Soppero Kuormakka HS107 Druż.
6. 27 grudnia 2010 Nor Trondheim Granasen HS140
7. 28 grudnia 2010 Nor Trondheim Granasen HS140
8. 1 stycznia 2011 Ger Klingenthal Vogtland-Arena HS142
9. 6 stycznia 2011 Ger Oberstdorf Schattenberg Schanze HS137 TCS
10. 7 stycznia 2011 Ger Garmisch-Partenkirchen Olympiaschanze HS140 TCS
11. 14 stycznia 2011 Aut Innsbruck Bergisel HS130 TCS
12. 15 stycznia 2010 Aut Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 TCS
13. 4 lutego 2011 Svk Poprad Martin Mesik Ski Jump HS153 FTT
14. 5 lutego 2011 Svk Poprad Martin Mesik Ski Jump HS153 FTT
15. 11 lutego 2011 Pol Zakopane Wielka Krokiew HS134 FTT
16. 12 lutego 2011 Pol Zakopane Wielka Krokiew HS134 FTT
17. 15 lutego 2011 Srb Sremski Karlovici Sremski Karlovici HS149 FTT
18. 18 lutego 2011 Ger Willingen Mühlenkopfschanze HS145
19. 19 lutego 2011 Ger Willingen Mühlenkopfschanze HS145
20. 24 lutego 2011 Jpn Hakuba Olimpijska HS131
21. 25 lutego 2011 Jpn Sapporo Okurayama HS134
22. 26 lutego 2011 Jpn Sapporo Okurayama HS134
23. 4 marca 2011 Fin Kuopio Puijo HS127 TN
24. 5 marca 2011 Fin Lahti Salpaussalkä HS130 TN
25. 11 marca 2011 Nor Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 TN
26. 12 marca 2011 Swe Falun Lugnet HS124

TN

Wyniki poszczególnych konkursów

1. Fin Kuusamo (Rukatunturi) 10.12.2010

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Simon Ammann Sui Szwajcaria 146,5 147,5 283,4
2 Kim Rene Elverum Sorsell Nor Norwegia 147,5 145,0 275,7
3 Michael Neumayer Ger Niemcy 145,0 143,5 275,5
4 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 143,5 146,0 275,3
5 Ville Larinto Fin Finlandia 147,0 143,0 275,2
6 Lasha Jakubia Svk Słowacja 147,5 141,0 274,5
7 Andreas Kuettel Sui Szwajcaria 145,0 144,0 271,9
8 Bjoern Einar Romoeren Nor Norwegia 141,5 144,5 268,0
9 Jani Peltola Fin Finlandia 147,0 136,0 264,6
10 Gregor Schlierenzauer Aut Austria 144,0 137,0 261,5

Man of the Day: Fin Jani Peltola

2. Fin Kuusamo (Rukatunturi) 11.12.2010

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Sami Niemi Fin Finlandia 142,5 136,5 257,9
2 Alessandro Pittin Ita Włochy 143,5 135,5 257,4
3 Anders Jacobsen Nor Norwegia 146,0 133,0 256,4
4 Andrea Morassi Ita Włochy 149,5 128,5 254,1
5 Shohei Tochimoto Jpn Japonia 140,5 138,0 254,0
6 Ville Larinto Fin Finlandia 138,5 136,5 251,7
7 Bjoern Einar Romoeren Nor Norwegia 145,5 129,0 249,3
8 Sami Saapunki Fin Finlandia 143,0 134,0 247,3
9 Andreas Kuettel Sui Szwajcaria 138,0 135,0 246,1
10 Tom Hilde Nor Norwegia 145,5 128,0 246,0

Man of the Day: Fin Sami Niemi

3. Swe Kiruna (Luossararvi) 17.12.2010

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Taku Takeuchi Jpn Japonia 142,0 138,5 300,7
2 Tom Hilde Nor Norwegia 138,5 140,0 295,6
3 Andreas Kuettel Sui Szwajcaria 136,0 141,5 293,8
4 Johan Erikson Swe Szwecja 133,5 140,0 288,1
5 Janne Happonen Fin Finlandia 142,5 131,5 288,0
6 Michael Neumayer Ger Niemcy 135,0 141,5 285,5
7 Kamil Stoch Pol Polska 130,5 143,0 282,1
8 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 142,0 129,0 281,6
9 Johan Remen Evensen Nor Norwegia 141,0 130,0 278,1
10 Gregor Schlierenzauer Aut Austria 133,5 135,5 276,5

Man of the Day: Swe Johan Erikson

4. Swe Kiruna (Luossararvi) 18.12.2010

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Andreas Kuettel Sui Szwajcaria 137,5 141,5 296,5
2 Ville Larinto Fin Finlandia 137,5 141,0 295,6
3 Sebastian Colloredo Ita Włochy 140,5 135,5 292,1
4 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 136,0 140,5 291,5
5 Janne Happonen Fin Finlandia 126,0 146,5 283,3
6 Daiki Ito Jpn Japonia 130,5 138,5 280,0
7 Alessandro Pittin Ita Włochy 135,0 134,0 278,5
8 Shohei Tochimoto Jpn Japonia 134,5 137,0 278,0
8 Simon Ammann Sui Szwajcaria 135,5 136,0 278,0
10 Eduard Caban Svk Słowacja 132,5 136,5 277,5

Man of the Day: Ita Alessandro Pittin

5. Swe Ovre Soppero (Kuormakka) 19.12.2010

Poz. Reprezentacja Skoki Punkty
1. Svk Słowacja 8 1027,5
2. Sui Szwajcaria 8 1000,5
3. Jpn Japonia 8 988,0
4. Ita Włochy 8 970,0
5. Fin Finlandia 8 969,0
6. Ger Niemcy 8 964,0
7. Nor Norwegia 8 962,0
8. Cze Czechy 8 915,5
9. Rus Rosja 4 457,5
10. Pol Polska 4 454,5
11. Swe Szwecja 4 443,0
12. Aut Austria 4 442,5
13. Usa USA 4 389,5
14. Chn Chiny 4 328,0
15. Slo Słowenia 4 319,5
16. Tur Turcja 4 283,5

6. Nor Trondheim (Granasen) 27.12.2010

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 138,5 125,0 277,3
2 Ville Larinto Fin Finlandia 126,5 132,5 269,7
3 Tom Hilde Nor Norwegia 135,5 126,5 268,1
4 Janne Happonen Fin Finlandia 130,5 128,5 267,7
5 Simon Ammann Sui Szwajcaria 135,5 122,5 266,4
6 Felix Schoft Ger Niemcy 133,0 125,0 265,4
7 Martin Koch Aut Austria 130,0 127,5 264,5
8 Johan Remen Evensen Nor Norwegia 123,5 133,0 263,2
9 Alessandro Pittin Ita Włochy 133,5 125,0 261,8
10 Shohei Tochimoto Jpn Japonia 128,5 125,5 258,7

Man of the Day: Aut Martin Koch


7. Nor Trondheim (Granasen) 28.12.2010

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 139,0 132,5 289,7
2 Simon Ammann Sui Szwajcaria 135,0 136,5 289,2
3 Alessandro Pittin Ita Włochy 137,0 132,5 287,1
4 Janne Happonen Fin Finlandia 133,5 135,0 284,3
5 Bjoern Einar Romoeren Nor Norwegia 134,5 131,5 281,3
6 Johan Remen Evensen Nor Norwegia 134,0 133,0 281,1
7 Kamil Stoch Pol Polska 137,5 130,0 280,0
8 Shohei Tochimoto Jpn Japonia 132,5 133,5 279,3
9 Georg Spaeth Ger Niemcy 131,5 134,0 278,9
10 Andrea Morassi Ita Włochy 131,0 133,5 278,1

Man of the Day: Pol Kamil Stoch

8. Ger Klingenthal (Vogtland-Arena) 01.01.2011

Miejsce Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Shohei Tochimoto Jpn Japonia 151,5 142,0 284,0
2 Adam Małysz Pol Polska 154,5 138,5 282,1
3 Johan Remen Evensen Nor Norwegia 150,0 141,5 277,9
4 Janne Happonen Fin Finlandia 144,0 148,0 274,8
5 Ville Larinto Fin Finlandia 144,5 142,5 272,8
6 Simon Ammann Sui Szwajcaria 140,0 145,0 267,7
7 Andrea Morassi Ita Włochy 140,5 143,0 265,5
8 Kim Rene Elverum Sorsell Nor Norwegia 140,0 143,0 263,6
9 Matti Hautamaeki Fin Finlandia 144,5 136,5 259,0
10 Eduard Caban Svk Słowacja 135,0 145,5 257,1

Man of the Day: Pol Adam Małysz

9. Ger Oberstdorf (Schattenbergschanze) 06.01.2011 TCS

1. Sui Andreas Kuettel 275,0
2. Svk Mojmir Nosal 274,6
3. Jpn Fumihisa Yumoto 274,3
4. Nor Johan Remen Evensen 271,1
5. Fin Ville Larinto 270,7
6. Fin Matti Hautamaeki 269,1
7. Fin Janne Happonen 268,5
8. Jpn Shohei Tochimoto 267,1
9. Nor Tom Hilde 266,7
10. Pol Kamil Stoch / Sui Simon Ammann 265,7

Man of the Day: Svk Mojmir Nosal

10. Ger Garmisch-Partenkirchen (Neue Grosse Olympiaschanze) 07.01.2011 TCS

1. Rus Denis Kornilov 295,2
2. Fin Ville Larinto 293,2
3. Nor Anders Bardal 288,4
4. Jpn Fumihisa Yumoto 280,2
5. Nor Johan Remen Evensen 278,9
6. Sui Andreas Kuettel 276,8
7. Nor Tom Hilde 276,7
8. Jpn Daiki Ito 271,4
9. Sui Simon Ammann 270,2
10. Fin Matti Hautamaeki 269,5

Man of the Day: Rus Denis Kornilov

11. Aut Innsbruck (Bergisel) 14.01.2011 TCS

1, Fin Matti Hautamaeki 285,3
2. Ita Alessandro Pittin 282,3
3. Ita Andrea Morassi 280,0
4. Fin Ville Larinto 275,5
5. Svk Jakub Caban 272,1
6. Sui Andreas Kuettel 271,7
7. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 268,6
8. Ger Michael Neumayer 266,5
9. Aut Gregor Schlierenzauer 263,5
10. Cze Jakub Janda 261,8

Man of the Day: Aut Gregor Schlierenzauer

12. Aut Bischofshofen (Paul-Ausserleitner-Schanze) 15.01.2011 TCS

1. Sui Simon Ammann 293,3
2. Ita Andrea Morassi 289,6
3. Fin Ville Larinto 286,7
4. Nor Tom Hilde 283,5
5. Ger Michael Neumayer 276,9
6. Nor Johan Remen Evensen 274,7
7. Pol Adam Małysz 273,4
8. Fin Janne Happonen 272,7
9. Cze Roman Koudelka 272,1
10. Nor Anders Jacobsen 271,9

Man of the Day: Pol Adam Małysz

13. Svk Poprad (Martin Mesik Ski Jump) 04.02.2011 FTT

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Janne Happonen 263,2
2. Fin Ville Larinto 246,3
3. Svk Eduard Caban 241,2
4. Nor Anders Jacobsen 238,5
5. Ger Michael Neumayer 236,7
6. Fin Harri Olli 234,9
7. Fin Matti Hautamaeki 234,8
8. Jpn Fumihisa Yumoto 229,9
9. Ger Felix Schoft 229,6
10. Cze Roman Koudelka 229,2

Man of the Day: Ger Felix Schoft

14. Svk Poprad (Martin Mesik Ski Jump) 05.02.2011 FTT

Poz. Reprezentacja Nota
1. Fin Finlandia 966,8
2. Svk Słowacja 925,0
3. Nor Norwegia 903,0
4. Jpn Japonia 900,2
5. Ita Włochy 863,5
6. Ger Niemcy 833,3
7. Aut Austria 820,1
8. Cze Republika Czeska 715,2
9. Rus Federacja Rosyjska 397,4
10. Sui Szwajcaria 396,1
11. Swe Szwecja 352,6
12. Pol Polska 346,6
13. Slo Słowenia 275,2
14. Can Kanada 254,3
15. Usa Stany Zjednoczone 207,4
16. Cro Chorwacja 102,3

15. Pol Zakopane (Wielka Krokiew) 11.02.2011 FTT

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Janne Happonen 297,0
2. Sui Simon Ammann 290,0
3. Sui Andreas Kuettel 285,6
4. Fin Ville Larinto 277,6
5. Cze Roman Koudelka 276,4
6. Svk Eduard Caban 273,4
7. Pol Adam Małysz 273,1
8. Nor Tom Hilde 266,6
9. Cze Jakub Janda 262,3
10. Nor Bjoern Einar Romoeren 261,9

Man of the Day: Cze Roman Koudelka

16. Pol Zakopane (Wielka Krokiew) 12.02.2011 FTT

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Matti Hautamaeki 289,2
2. Pol Adam Małysz 287,0
3. Jpn Shohei Tochimoto 286,0
4. Fin Ville Larinto 285,4
5. Ita Andrea Morassi 284,4
6. Ger Georg Spaeth 281,9
7. Nor Bjoern Einar Romoeren 281,4
8. Jpn Fumihisa Yumoto 279,7
9. Sui Andreas Kuettel 278,2
10. Nor Johan Remen Evensen 274,9

17. Srb Sremski Karlovoci (Skakaonica Karlovici) 15.02.2011 FTT

Poz. Reprezentacja Nota
1. Ita Włochy 1021,7
2. Fin Finlandia 1005,9
3. Nor Norwegia 1002,7
4. Jpn Japonia 976,2
5. Ger Niemcy 954,6
6. Aut Austria 891,6
7. Sui Szwajcaria 867,4
8. Pol Polska 815,0
9. Cze Republika Czeska 434,4
10. Svk Słowacja 427,5
11. Rus Federacja Rosyjska 394,3
12. Swe Szwecja 333,2
13. Usa Stany Zjednoczone 268,3
14. Slo Słowenia 243,8
15. Hun Węgry 214,4
16. Kaz Kazachstan 211,4
17. Ukr Ukraina 208,9
18. Bul Bułgaria 176,4
19. Fra Francja 154,9
20. Lat Łotwa 143,6
21. Can Kanada 97,9
22. Chn Chińska Republika Ludowa 93,1
23. Srb Serbia 74,5
24. Kor Korea Południowa 52,7
25. Geo Gruzja 46,5
26. Mkd F.Y.R. Macedonia 38,2
27. Kgz Kirgistan 2,7
28. Mne Czarnogóra 0,0

Nie rozegrano prekwalifikacji

18. Ger Willingen (Muhlenkopfschanze) 18.02.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Jpn Shohei Tochimoto 291,2
2. Pol Adam Małysz 280,7
3. Svk Tomas Zmoray 275,8
4. Nor Johan Remen Evensen 272,0
5. Svk Eduard Caban 269,0
6. Jpn Fumihisa Yumoto 268,1
7. Nor Anders Jacobsen 267,5
8. Fin Ville Larinto 266,3
9. Sui Andreas Kuettel 261,3
10. Rus Ilia Rosliakov 259,4

Man of the Day: Svk Tomas Zmoray

19. Ger Willingen (Muhlenkopfschanze) 19.02.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Ita Alessandro Pittin 284,5
2. Cze Roman Koudelka 283,8
3. Nor Tom Hilde 283,0
4. Jpn Daiki Ito 282,1
5. Sui Andreas Kuettel 276,7
6. Svk Eduard Caban 276,6
7. Fin Matti Hautamaeki 275,8
8. Pol Adam Małysz 273,0
9. Sui Simon Ammann 271,3
10. Aut Andreas Kofler 267,7

Man of the Day: Cze Roman Koudelka

20. Jpn Hakuba (Olimpijska) 24.02.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Ville Larinto 279,5
2. Fin Janne Happonen 267,7
3. Nor Anders Jacobsen 255,2
4. Pol Adam Małysz 253,9
5. Nor Johan Remen Evensen 253,0
6. Fin Sami Niemi 252,9
7. Nor Bjoern Einar Romoeren 247,9
8. Sui Simon Ammann 247,0
9. Ger Pascal Bodmer 244,1
10. Jpn Fumihisa Yumoto 242,3

21. Jpn Sapporo (Okurayama) 25.02.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Janne Happonen 288,6
2. Jpn Shohei Tochimoto 283,5
3. Sui Andreas Kuettel 282,5
4. Ita Andrea Morassi 279,0
5. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 277,0
6. Fin Ville Larinto 273,9
7. Ger Michael Neumayer 269,2
7. Jpn Daiki Ito 269,2
9. Pol Adam Małysz 266,6
10. Pol Kamil Stoch 266,5

22. Jpn Sapporo (Okurayama) 26.02.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Janne Happonen 278,4
2. Rus Pavel Karelin 274,9
3. Fin Sami Niemi 271,2
4. Fin Matti Hautamaeki 266,8
5. Pol Adam Małysz 266,3
6. Nor Johan Remen Evensen 266,2
7. Nor Anders Bardal 265,0
8. Ger Michael Neumayer 263,5
9. Ita Andrea Morassi 262,1
10. Nor Bjoern Einar Romoeren 261,2

23. Fin Kuopio (Puijo) 04.03.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Svk Eduard Caban 269,8
2. Fin Matti Hautamaeki 269,2
3. Ita Alessandro Pittin 268,6
4. Fin Ville Larinto 264,0
5. Nor Bjoern Einar Romoeren 261,4
6. Ita Andrea Morassi 259,3
7. Ita Simone Morassi 258,7
8. Fin Janne Happonen 256,9
9. Sui Simon Ammann 256,8
10. Sui Andreas Kuettel 252,4
10. Nor Tom Hilde 252,4

24. Fin Lahti (Salpausselka) 05.03.2011

Poz. Reprezentacja Nota
1. Jpn Japonia 1006,7
2. Fin Finlandia 992,3
3. Svk Słowacja 945,9
4. Sui Szwajcaria 944,8
5. Nor Norwegia 941,3
6. Rus Federacja Rosyjska (PQ) 916,8
7. Ger Niemcy 913,4
8. Ita Włochy 909,8
9. Aut Austria 447,1
10. Swe Szwecja 404,3
11. Pol Polska 346,1
12. Usa Stany Zjednoczone 341,9
13. Can Kanada (PQ) 319,3
14. Cze Republika Czeska (PQ) 288,0
15. Bul Bułgaria 245,5
16. Chn Chińska Republika Ludowa (PQ) 201,9

25. Nor Lillehammer (Lysgaardsbakken) 11.03.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Matti Hautamaeki 284,0
2. Nor Anders Jacobsen 277,9
3. Sui Simon Ammann 269,0
4. Fin Ville Larinto 268,2
5. Ita Alessandro Pittin 264,6
6. Cze Antonin Hajek 262,2
7. Nor Johan Remen Evensen 261,4
7. Ger Michael Neumayer 261,4
9. Cze Roman Koudelka 260,5
10. Ita Sebastian Colloredo 259,8

26. Swe Falun (Lugnet) 12.03.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Pol Adam Małysz 276,3
2. Fin Janne Happonen 252,3
3. Sui Simon Ammann 251,1
4. Fin Matti Hautamaeki 245,9
5. Nor Johan Remen Evensen 237,9
5. Fin Ville Larinto 237,9
7. Ger Michael Neumayer 226,0
8. Ita Simone Morassi 220,8
9. Jpn Shohei Tochimoto 217,7
10. Nor Kim Rene Elveurm Sorsell 214,0

Skocznie

  • Kuusamo (Ruka)
  • Trondheim (Granasen)
  • Klingenthal (Vogtland-Arena)
  • Oberstdorf (Schattenbergschanze)
  • Garmisch-Partenkirchen (Olympiaschanze)
  • Innsbruck (Bergisel)
  • Bischofshofen (Paul-Ausserleitner-Schanze)
  • Poprad (Martin Mesik Hill)
  • Zakopane (Wielka Krokiew)
  • Willingen (Muhlenkopfschanze)
  • Kuopio (Puijo) Turniej Nordycki
  • Falun (Lugnet) Turniej Nordycki
  • Lillehammer (Lysgårdsbakken) Turniej Nordycki
  • Lahti (Salpausselka) Turniej Nordycki
  • Kiruna (Luossararvi)
  • Ovre Soppero (Kuormakka)

Statystyki

Zwycięzcy kwalifikacji

Nr Data Data konkursu Miejsce Zawodnik
1 10 grudnia 2010 10 grudnia 2010 Fin Kuusamo Sui Simon Ammann
2 11 grudnia 2010 11 grudnia 2010 Fin Kuusamo Ita Federico Cecon
3 17 grudnia 2010 17 grudnia 2010 Swe Kiruna Fin Ville Larinto
4 18 grudnia 2010 18 grudnia 2010 Swe Kiruna Ita Andrea Morassi
5 19 grudnia 2010 19 grudnia 2010 Swe Ovre Soppero Rus Rosja
6 27 grudnia 2010 27 grudnia 2010 Nor Trondheim Fin Harri Olli
7 28 grudnia 2010 28 grudnia 2010 Nor Trondheim Rus Pavel Karelin
8 1 stycznia 2011 1 stycznia 2011 Ger Klingenthal Sui Simon Ammann
9* 6 stycznia 2011 6 stycznia 2011 Ger Oberstdorf Ita Sebastian Colloredo
10 6 stycznia 2011 7 stycznia 2011 Ger Ga-Pa
11* 14 stycznia 2011 14 stycznia 2011 Aut Innsbruck Nor Kim Rene Elverum Sorsell
12 14 stycznia 2011 15 stycznia 2011 Aut Bischofshofen
13 4 lutego 2011 4 lutego 2011 Svk Poprad Sui Simon Ammann
14 11 lutego 2011 11 lutego 2011 Pol Zakopane Nor Tom Hilde
15 12 lutego 2011 12 lutego 2011 Pol Zakopane Nor Andreas Villberg
16 18 lutego 2011 18 lutego 2011 Ger Willingen Svk Eduard Caban
17 19 lutego 2011 19 lutego 2011 Ger Willingen Swe Philippe Bjoergen
  • Zawodnicy jednocześnie kwalifikowali się do dwóch konkursów

Miejsca rozgrywania

Europa: PS20122013

Zobacz też

Puchar Świata w skokach narciarskich
Wideoreportaż (Kuusamo)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki