FANDOM


Sezon 2012/2013 Pucharu Świata Kobiet w skokach narciarskich rozpocznie się 8 grudnia na skoczni Rukatunturi w fińskim Kuusamo, a zakończy 17 lutego na skoczni Skalite w Szczyrku.

KlasyfikacjeEdytuj

Indywidualna

Miejsce Zawodniczka Kraj Punkty Zwycięstwa
Gold 1 Madeleine Fritz Swe Szwecja 563 2
Silver 2 Lisa Demetz Ita Włochy 473 1
Bronze 3 Evelyn Insam Ita Włochy 427 1
4 Line Jahr Nor Norwegia 399 1
5 Anette Sagen Nor Norwegia 374
6 Hannele Eronen Fin Finlandia 358 2
7 Julia Kykkaenen Fin Finlandia 340 1
8 Kamila Vernerova Svk Słowacja 340 2
9 Federica Schiavone Ita Włochy 329
10 Linda Johansson Nor Norwegia 297
11 Antoinetta Bengtsson Swe Szwecja 284
12 Amanda Pokapinova Svk Słowacja 281 1
13 Barbara Stuffer Ita Włochy 253
14 Kjerstin Monkson Swe Szwecja 235
15 Daniela Zuzulova Svk Słowacja 219 1
16 Vladena Pustkova Cze Czechy 190
17 Natalka Popradova Svk Słowacja 175
18 Daniela Jarovska Svk Słowacja 162
19 Karin Friberg Usa USA 110
20 Lucie Mikova Cze Czechy 101
21 Antonella Costagrande Ita Włochy 98
22 Daniela Iraschko Aut Austria 90
23 Marthea Stenseth Nor Norwegia 85
24 Hakana Vikterlof Swe Szwecja 82
25 Cornelia Roider Aut Austria 80
26 Melanie Faisst Ger Niemcy 75
27 Mari Backe Nor Norwegia 74
28 Ulrike Graessler Ger Niemcy 70
29 Sabrina Windmueller Sui Szwajcaria 68
30 Aleksandra Jachniak Pol Polska 64
31 Katja Pozun Slo Słowenia 62
32 Valeska Stavinska Bul Bułgaria 60
33 Bigna Windmueller Sui Szwajcaria 59
34 Katherina Keil Aut Austria 59
35 Mikaela Klinga Fin Finlandia 55
36 Camilla Mangini Ita Włochy 55
37 Michaela Dolezelova Cze Czechy 54
38 Eva Logar Slo Słowenia 53
39 Valentine Prucker Ita Włochy 47
40 Tanja Pitkaenen Fin Finlandia 40
41 Maren Lundby Nor Norwegia 40
42 Verena Pock Aut Austria 40
43 Natalie Dejmkova Cze Czechy 40
44 Olga Tervahartiala Fin Finlandia 37
45 Jessica Jerome Usa USA 36
46 Malika Scheupbach Sui Szwajcaria 33
47 Roberta D'Agostina Ita Włochy 33
48 Gabriela Buńda Pol Polska 32
49 Kristin Fridtun Nor Norwegia 29
50 Anna Haefele Ger Niemcy 26
51 Live Frisak Nor Norwegia 21
52 Lindsey Van Usa USA 21
53 Esther Steindl Aut Austria 21
54 Joanna Gawron Pol Polska 20
55 Elina Knudsson Swe Szwecja 18
56 Maja Vtić Slo Słowenia 18
57 Rosmarie Wenk Sui Szwajcaria 16
58 Linlin Cui Chn Chiny 16
59 Yuuki Itoh Jpn Japonia 15
60 Johana Spackova Cze Czechy 15
61 Klaudia Michalova Cze Czechy 13
62 Szandra Szilagiy Hun Węgry 13
63 Min Ji Chn Chiny 13
64 Kristin Schmidt Ger Niemcy 13
65 Zoya Lynch Can Kanada 11
66 Mizuki Yamaguchi Jpn Japonia 10
67 Yurina Yamada Jpn Japonia 10
68 Jacqueleine Seifredsberger Aut Austria 8
69 Liza Wiegele Aut Austria 7
70 Martha Buvald Nor Norwegia 7
71 Clara Steind Aut Austria 6
72 Szabina Horvath Hun Węgry 6
73 Gabriela Boeriu Rom Rumunia 6
74 Natarova Yauhemya Kgz Kirgistan 5
75 Cristina Runggaldier Ita Włochy 5
76 Bernadett Nagy Hun Węgry 4
77 Anna Kienzer Aut Austria 4
78 Melinda Boland Ned Holandia 3
79 Misa Fueki Jpn Japonia 3
80 Aljona Stavinska Bul Bułgaria 3
81 Anna Steffberg Swe Szwecja 2
82 Yanyan Zhou Chn Chiny 2
83 Lenka Cirovska Svk Słowacja 2
84 Seiko Koasa Jpn Japonia 1
85 Katarzyna Pałasz Pol Polska 1
86 Natsuka Sawaya Jpn Japonia 1
87 Sarlote Skele Lat Łotwa 1

Drużynowa

Miejsce Reprezentacja Punkty L. zwycięstw Zaw. TOP
Gold 1 Ita Włochy 3470 2 9 (2) L. Demetz (473 pkt)
Silver 2 Swe Szwecja 2784 2 6 (1) M. Fritz (563 pkt)
Bronze 3 Nor Norwegia 2776 1 9 (4) L. Jahr (399 pkt)
4 Svk Słowacja 2729 4 6 (8) K. Vernerova (340 pkt)
5 Fin Finlandia 1730 3 5 (6) H. Eronen (358 pkt)
6 Aut Austria 865 0 9 (22) D. Iraschko (90 pkt)
7 Cze Czechy 813 0 6 (16) V. Pustkova (190 pkt)
8 Sui Szwajcaria 576 0 4 (29) S. Windmueller (68 pkt)
9 Jpn Japonia 290 0 6 (59) Y. Itoh (15 pkt)
10 Ger Niemcy 264 0 4 (26) M. Faisst (75 pkt)
11 Usa USA 217 0 3 (19) K. Friberg (110 pkt)
12 Pol Polska 167 0 4 (30) A. Jachniak (64 pkt)
13 Slo Słowenia 133 0 3 (31) K. Pozun (62 pkt)
14 Bul Bułgaria 63 0 2 (32) V. Stavinska (60 pkt)
15 Chn Chiny 42 0 3 (58) L. Cui (16 pkt)
16 Hun Węgry 23 0 3 (62) S. Szilagiy (13 pkt)
17 Can Kanada 11 0 1 (65) Z. Lynch (11 pkt)
18 Rom Rumunia 6 0 1 (73) G. Boeriu (6 pkt)
19 Kgz Kirgistan 5 0 1 (74) N. Yauhemya (5 pkt)
20 Ned Holandia 3 0 1 (78) M. Boland (3 pkt)
21 Lat Łotwa 1 0 1 (87) S. Skele (1 pkt)

Objaśnienia:

Zaw. - liczba zawodniczek punktujących w danej reprezentacji
TOP - najwyżej sklasyfikowana zawodniczka
L. zwycięstw - liczba zwycięstw zawodniczek danego kraju, w konkursach indywidualnych

KalendarzEdytuj

Lp Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi
1. 8 grudnia 2010 Fin Kuusamo Ruka HS142
2. 9 grudnia 2010 Fin Kuusamo Ruka HS142 Druż.
3. 15 grudnia 2010 Ger Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142
4. 16 grudnia 2010 Ger Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 Druż.
5. 22 grudnia 2010 Svk Štrbské Pleso MS 1970 A HS125
6. 23 grudnia 2010 Svk Štrbské Pleso MS 1970 A HS125 Druż.
7. 29 grudnia 2010 Swe Falun Lugnet HS124
8. 30 grudnia 2011 Swe Falun Lugnet HS124 Druż.
9. 5 stycznia 2011 Usa Brattleboro VT Harris Hill HS98
10. 6 stycznia 2011 Usa Brattleboro VT Harris Hill HS98
11. 2 lutego 2011 Chn Jilin Beida Lake Ski Jumps HS100
12. 3 lutego 2010 Chn Jilin Beida Lake Ski Jumps HS100
13. 9 lutego 2011 Nor Oslo Holmenkollen HS134
14. 10 lutego 2011 Nor Oslo Holmenkollen HS134 Druż.
15. 16 lutego 2011 Pol Szczyrk Skalite HS106
16. 17 lutego 2011 Pol Szczyrk Skalite HS106

Podia poszczególnych konkursówEdytuj

SkocznieEdytuj

StatystykiEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Puchar Świata Kobiet w skokach narciarskich

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki